BOYA BADANA DEKORATİF İTALYAN BOYA

BOYA BADANA DEKORATİF İTALYAN BOYA

Dekoratif Boya, Dekorasyonda Son Trend! Efektli Duvar Boyaları


Her mekana uygulanabilen ve mekanlara dekor katan boya çalışmasına dekoratif boya denir. Dekoratif boya özellikleri uzun süre dayanıklı olması, temizliği kolay silinebilir ve nefes alabilen boya olmasıdır. Dekoratif boyanın bir diğer özelliği ise yüzey üzerinden kolaylıkla sökülebilir olmasıdır. Sökülme sonrası yüzey için başka işlem yapılmasına gerek kalmadan bir diğer dekoratif boya uygulaması yapılabilir. Bu özelliklerden dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir.

Dekoratif boyalar diğer boyalara göre mali açıdan daha ekonomik ve masrafsızdır. Ekonomik olmasının sebebi bu boyaların kullanım süresi yaklaşık olarak 15 – 20 yıldır. Diğer boyaların kullanım süresi ise ortalama 5 yıldır. Dolayısıyla 3 – 4 kez boya yaptırmak daha masraflı olacaktır. Tüm bu nedenler göz önüne alınarak başta büyük şehirler olmak üzere ülke genelinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Sadece evin duvarlarının değişmesi size yetmeyecektir. Dekoratif boyalar bu noktada devreye girecektir.

Kendinden Efektli Dekoratif Boyaların Kullanımı Nasıldır?

Dekoratif boyaların oldukça kullanışlı boyalardır. Böylelikle uzun süre kullanımlar için uygundur. Siz sıkılmadığınız sürece değiştirmek zorunda kalmazsınız. Dekoratif boyaların fiyatı diğer boyalardan daha pahalıdır. Ancak uzun süreli kullanıldığı için diğer boyalardan daha ekonomik bir hal alacaktır. Dekoratif boyalar sadece duvarlara uygulanan bir boya değildir.

Bu boyalar aynı zamanda tavanlara ve kapılara uygulanabilir. Hatta çoğu kişiler mobilyalarına dekoratif boya işlemi uygulamaktadır. Evin her bir noktasını dekoratif boya sayesinde değiştirebilirsiniz.

Dekoratif Boya Nasıl Uygulanır, İtalyan Duvar Boyası Uygulama Şekli Nedir?

Dekoratif boyalar uygulandığı ortamı güzelleştirir, farklı bir hava katar. Dekoratif boya yapılırken diğer boyaların aksine farklı malzemeler kullanılır. Dekoratif boya uygulaması yapan ustanın tecrübeli ve el alışkanlığının olması gerekir. Bu boyayı alanında uzman kişilerin yapması önerilmektedir. Boya uygulaması yapılırken yapılacak yüzeyin boyaya hazır olması gerekir. Pürüzlü yüzey ya da boşluklar varsa macunla doldurulmalıdır.

 1. Boya yapılacak yüzeyde parlaklık varsa mutlaka zımpara işlemi yapılmalıdır.
 2. Uygulama işlemi sırasıyla şu şekilde yapılmaktadır;
 3. Dekoratif boya uygulamasında ilk adımında uygun rulo ile ilk kat uygulanır.
 4. Zemini tamamen kapatacak kadar boya kullanmaya özen gösterilmelidir.
 5. Zemin kuruduktan sonra sünger yardımıyla desen vermeye başlanır.
 6. Süngerde fazla veya az boya olmamasına dikkat ederek dekoratif boyamızı tamamlanmaktadır.

Dekoratif Boya ve İtalyan Boya Hangi Mekanlar İçin Uygundur?

Dekoratif boya uygulama alanları genellikle ev ve iş yerleridir. Dekoratif boyalar mekanlara mimari bir hava katar. Ev ve iş yerlerine yapılan dekoratif boya uygulamalarının kendine göre özellikleri vardır. Örneğin;

1. Eve Yapılacak Olan Dekoratif Boya Uygulamaları:

Evler için dekoratif boyama salon, yatak odası, çocuk odası ve mutfak için uygundur. Evler için yapılan uygulamada ağırlıklı olarak sedefli İtalyan baskı modelleri uygundur. Halı, kilim ve perdenin renk özelliği ile birebir uyumlu olan renk tercih edilmelidir.

2. İş Yerinde Yapılacak Olan Dekoratif Boya Uygulamaları:

Yapılacak olan boyanın iş yeri ile uyumu çok önemlidir. Dekoratif boya sayesinde iş yerlerine farklı görünüm ve ahenk katılır. Yapılacak olan dekoratif boya fiyatları alanın genişliği ile alakalıdır. İş yerlerine yapılacak olan boyalar ofis malzemelerine göre belirlenmektedir.Dekoratif Boya, İtalyan Duvar Boyası Nedir?

İtalyan boya, dekoratif amaç ile kullanılan sıva boya yardımı ile yapılan bir boya badana uygulamasıdır. İtalyan boya uygulaması yapılırken mekanda bulunan mobilyalara uygun olması gerekir. Bu nedenle mobilyalarla yapılacak boyanın uyumlu olması son derece önemlidir. İtalyan boya uygulaması diğer boyalara göre daha uzun sürmektedir.

İtalyan duvar boyası her alana her mekana uygulanabilir bir boyadır. Ancak İtalyan boya genellikle iş yerlerinde tercih edilmektedir. İtalyan boya uygulanan mekanlara şıklık katan boyalardır.

İtalyan boyaların özellikleri uzun ömürlü ve dayanıklı olması, yıkanabilir ve doğal malzemeler içermesidir. Uygulandığı yüzeylerde aşınma ve deforme yaratmaz.

İtalyan Boyanın Özellikleri Nelerdir? İtalyan Boya Nasıl Uygulanır?

 1. İtalyan boyalar su bazlı olup doğal malzemelerden oluşmaktadır. 
 2. İtalyan boyaların kokusu yoktur.
 3. İtalyan boya Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz. 
 4. İtalyan boya Sert ve parlak yüzeylidir. 
 5. İtalyan boyanın Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır.
 6. İtalyan boyalar uygulanan mekanları olduğundan geniş gösterir.
 7. İtalyan boyalar toz, kir ve yağ biriktirip barındırmaz.
 8. İtalyan boya yapılan mekan çok şık ve gösterişli mekanlar haline gelir.
 9. İtalyan boya olmak üzere tüm dekoratif boyalar her zemine ve yüzeye uygulanan boyalardandır.
 10. İtalyan boyaların desen, renk çeşitleri diğer boyalara göre daha fazladır.
 11. İtalyan boyalar uygulanan duvarlara kabarıklık etkisi verir.
 12. İtalyan boyalar uygulanan mekanların değerini arttırmaktadır.
 13. Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapısı vardır. 
 14. İtalyan boyaların kendine özgü modelleri vardır. Bu nedenle farklı desen, ışık ve renk nüansları oluşturabilir.
 15. İtalyan boyaları mekanda az da olsa ses yalıtımı oluşturmaktadır.
 16. İtalyan boyaların çok fazla renk ve deseni bulunmaktadır. Kişinin isteğine göre renk ve desen uygulaması yapılabilir. İtalyan boya uygulamasını yapacak kişilerin alanında uzman ve tecrübeli kişiler olması gerekir. Dekoratif boyacı firması olarak profesyonel ekip ve ekipmanlarla boya uygulaması gerçekleşmektedir. 
 17. İtalyan boya uygulaması yapmak zor ve profesyonel işçilik ister.
 18. Boya uygulaması yaptıktan sonra şık ve modern bir alan yaratmak için mobilyalar uygun dizayn edilmelidir. İtalyan boyalar duvarları ve mekanı oldukça değiştiren bir uygulamadır.

İtalyan Boya/Dekoratif Boya Sünger boyama Tekniği Nedir?

İtalyan boya uygulamasında sünger boyama tekniği en kolay olan yöntemlerindendir. Sünger boyama tekniği ile boyanın daha gösterişli olması sağlanır. Altın rengi, yeşil ve mavi renkler sünger boyama tekniğine en uygun renklerdendir. Bu renklerin rahatlatıcı bir etkisi vardır. Bu teknik sayesinde renkler ve desenler ön plana çıkacaktır.

Beton Görünümlü Duvar Boyası Nedir?

Beton görünümlü duvar boyaları genellikle pürüzsüz bir yüzey sağlamak için uygulanır. Son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan bir boya uygulama yöntemidir. beton görünümlü duvar boyası beton etkisi nedeniyle duvara uygulanmaktadır. beton görünümlü duvar boyası farklı desenlere ve görünüme sahiptir. Beton görünümlü duvar boyalarının kendi arasında çok sayıda çeşidi ve efekti vardır. Bu çeşit ve efektleri sıralayacak olursak;

 1. Kalın Tekstürlü Beton Efekt
 2. Yıkanmış Beton Efekt
 3. İnce Tekstürlü Beton Efekt
 4. Beton Kalıp Efekt
 5. Düz Beton Efekt olarak sıralanmaktadır.

Beton Görünümlü Duvar Boyası Nasıl Uygulanır?

Duvar boyası yapılacak olan yüzeyin öncelikle pürüzleri var ise giderilmelidir. Uygulama yapılacak olan zeminde önceden yapılmış bir boya varsa ona göre bir hazırlık yapılmalıdır. Boya yapılırken duvarın tavan ve zemin ile birleşimlerinde parmak kalınlığında kağıt bant ile korumaya alınır. Beton görünümü verilen duvar boyalarında sıva rengine göre aynı renkte astar kullanılmalıdır. Böylelikle çok daha iyi bir sonuç almamıza yarar sağlayacaktır.

Boya uygulaması yapıldıktan sonra herhangi bir işlem yapılmaz. Boya tamamen kurumaya bırakılır. Beton görünümlü duvar boyasının kuruma süresi yaklaşık 4 – 6 saattir. Boya uygulaması sonra renk açık olarak görünse de kurudukça koyu bir renk olmaya başlayacaktır.

Beton Rengi Duvar Boya​​​​​​​sı Nedir?

Beton rengi boya elde etmek için çok fazla seçenek bulunmaktadır. İşinde usta ve tecrübeli boya ustaları zorlanmadan bu renge ulaşabilir. Beton rengi boya elde etmek için kaliteli boya da kullanmak önemlidir. Beton renkli boyalar dış cephelerin yanı sıra iç bahçe duvarları içinde kullanılır. Doğru rengi yakalayarak şık bir tasarım elde edilebilir. Beton rengi boyalar bazen evin salonu, yatak odası ve banyo gibi mekanlarda da tercih edilmektedir.

Beton rengini mekanlarda kullanırken mekanda nasıl duracağından ya da nereye uygulanacağından eşyalarla uyumu önemlidir. Boya bittikten sonra mekanda bulunan eşyalarla uyum sağlaması boyanın duruşunu değiştirecektir. Oluşacak bu uyum kişinin göz zevkini doldurarak onu memnun edecektir.

Beton Görünümlü Sıva Uygulama Nasıl Olur?​​​​​​​

Beton görünümlü sıva uygulaması için alınan malzeme iyice karıştırılmalıdır. Yüzey hazırlıkları bittikten sonra çelik mala yardıma ile yüzeye ya da zemine uygulanmaktadır. Ürün kalın ve tanecikli bir yapıya sahip olduğu için sıyırma yöntemi uygulanarak işlem yapılmalıdır. Yüzeye desen görünümü vermek için plastik ya da sert mala ile uygulama yapılır. Mala sayesinde zemin düzgün bir şekil alarak işlem biter ve kurumaya bırakılır.

Sıva Görünümlü Duvar Boyası Nedir?

Boya yapılmadan önce en çok sıva uygulaması yapılmaktadır. Boya uygulaması genellikle iç mekanlara yapılır. Boya sayesinde hem iç mekanlar güzel bir hale gelir hem de kusurlar kapanır. Boyalarında kendi aralarında çeşitleri vardır. Yapılan teknikler, renkler ve kullanılan malzemeler çeşitleri oluşturmaktadır. sıva görünümlü duvar boyası bu çeşitlerden bir tanesidir. Sıva görünümlü boyalar genellikle gri renktedir. Ancak kolaylıkla farklı renklere bürünebilirler.

Sıva görünümlü duvar boyası çeşidi aslında boyadan önce yapılan sıvadan baz alınarak yapılmıştır. Boya yapılmadan önce sıva yapılmış duvarlar inşaatın bitmediğini gösterir. Yapılan bu sıva işlemi zamanla beğenilerek dekor haline gelmiştir. Zamanla boya mağazalarında sıva görünümlü duvar boyası çeşidi olarak satılmaya başlanmıştır.

Sıva Görünümlü Duvar Boyasının Faydaları Nedir?

Sıva görünümlü duvar boyasının çok sayıda faydası ve avantajı bulunmaktadır. En önemli faydası uygulama yapılacak mekanda sadeliğin oluşmasını sağlar. Sadelikten yana olan, abartıyı sevmeyen kişilerin öncelikli tercihleri arasında yer alır. Göz yormayan, temiz görünen bir duvar boyası çeşididir. Sıva görünümlü duvar boyalarının temiz görünümde olmasının nedeni kiri belli etmemesidir. El izi, toz, kiri bu boya tamamen saklar. Bir diğer avantaj ve faydası yapılan mekanda doğal bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır.

Sıva Görünümlü Duvar Boyalarının Özellikleri Nelerdir?

 1. Su geçirgenliğine sahiptir.
 2. Su emme özelliğine sahip bir boya çeşididir.
 3. Sıva görünümlü duvar boya uygulaması yapılacak olan zeminlerde kir ve yağ olmaması gerekir.
 4. Diğer boyalara göre daha dayanıklıdır.
 5. Bu boya çeşidi yağış alan yerlere uygulanmaması gerekir.
 6. Boya işlemi bittikten sonra kullanılan malzemeler su ile iyice yıkanıp temizlenmelidir.
 7. Sıva boyası yapılmadan önce mutlaka astar yapılması gerekir. Yapılan astar işleminden sonra kuruma beklenerek boyaya geçilir.

Mermer görünümlü duvar boyası genellikle iç mekanlarda ve banyolarda uygulanmaktadır. Doğal ve şık bir görünüm sağlamak için yapılan bir boya uygulamasıdır. Geniş kullanım alanları için parlaklık veren bir boya türüdür. Eskiden beri kullanılan bu boya çeşidi günümüzde de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Mermer görünümlü duvar boyasısayesinde uygulama yapılan alan eşsiz bir güzelliğe sahip olacaktır.

Mermer Görünümlü Duvar Boyası Nasıl Uygulanır?

Mermer görünümlü sıva temiz su ile karıştırılarak harç haline getirilir. Hazırlanan bu harç uygulama yapılacak tüm yüzeye düzgün bir şekilde sürülerek uygulanır. 5 – 6 saat sonra kuruma işlemi gerçekleşir ve boyanın ikinci kat uygulaması yapılır. Tekrardan elde olan harç yüzeye kusursuz bir şekilde yüzeye uygulanır. Yüzey henüz yaşken sert kıllı bir fırça ile bastırıp çekilmek sureti ile desen oluşturulur.

Mermer Görünümlü Duvar Boyasının Özellikleri Nelerdir?

 1. Uygulama yapılacak renk seçeneği yönünden zengin bir boya çeşididir.
 2. Uygulama yapılan efektler içinde en uyumlu duran boya çeşididir.
 3. Mermer desenli boyanın renk kartelası çok geniştir.
 4. Uzun süre kullanıma uygundur.
 5. Uygulanan yüzeye parlaklık verir. Pürüzsüz bir hal alan bu boya çeşidi sayesinde uygulama yapılan alan kusursuz görünür.
 6. Kolay silinen ve temizlenen bir boya çeşididir.
 7. Mermer görünümü vermek için yapılan boyanın parlaklık derecesine kullanıcının kendisi karar verebilir.
 8. İsteğe bağlı olarak mermer görünümlü duvar boyası mat şekilde de boyanabilir.
 9. Bu boyama tekniği evinizin, iş yerinizin bunların dışında diğer iç mekanlarda da uygulanabilir.
 10. Mermer görünümlü duvar boyasını uygulamak kolay olsa da teknik bilgi ve desen gerektiren uygulamadır.
 11. Buhar geçirgenliği sayesinde nem ve rutubeti dışarı atar. Rutubet oluşmaz.
 12. Bakteri ve küf oluşumuna karşı dirençli bir boya uygulamasıdır.
 13. Nefes alabilen boya olduğu için sağlıklı bir boyadır.

Mermer Görünümlü Duvar Boyasının Uygulama Alanı Nerelerdir?

Mermer görünümlü duvar boyaları genellikle iç cephelerde uygulanır. Uygun şekilde hazırlanmış kara sıva şu alanlara uygulanır;

 • Levha,
 • Alçı panel,
 • Mineral yeni yüzeylere,
 • Eski boyalı yüzeylere,
 • Cam tekstilinde,
 • Düz yüzeyler,
 • Tavan pervazları ve sütunlar,
 • Macun,
 • Duvar kağıdı üzerine dekoratif etki yaratmak için bu gibi alanların kullanımına uygundur.

Desenli Boyaların Uyumu Nasıldır?

Dekorasyon yapılırken renk uyumu son derece önemlidir. Boya uygulamaları yapılırken renk seçimleri yapılır. Dolap, mobilya, halı, perde ise yapılacak olan boyaların bir parçasıdır. Boya yapımında kullanılacak olan desen eşyalar ile uyumlu olmalıdır. Desenli boya uygulaması yapacak olan ustaların mutlaka tecrübeli ve profesyonel olması gerekir. Çünkü yapılacak olan uygulama ince işçilik isteyen detaylı bir boya uygulamasıdır.

Desenli Boya Uygulamaları Mekanların Değerlerini Arttırır mı?

Yapılan boya uygulamaları ve dekorasyondan sonra mekanlar güzelleşir. Bu nedenle desenli boya uygulamaları evinizin, iş yerinizin değerini arttırmaktadır. Yapılan boya işlemlerin yanı sıra işçilik de çok önemlidir. Ev eşyalarının renkleri, tasarım çizgileri ve şekilsel yapıları, desen seçiminde belirleyici rol oynamaktadır. Dekoratif boya işlemleri uzun ömürlü uygulamalar olduğu için mekanların ve kullanıcıların yararına olan bir uygulamadır.

Bakımlı mekanlarla bakımsız mekanlar arasında mutlaka fiyat farklılıkları olacaktır. Bakımlı olan mekanların fiyat artışı olması ve değerinin artması ise kaçınılmazdır. Desenli boyalar, dekoratif çalışmalar ve baskılardan sonra lüks görünüme sahip olan mekanlar alıcılarını sevindirecektir. Evinizin değerinin artması ile direkt olarak kazancınızda artmış olacaktır. İşinin uzmanları ve alıcılar lüks ve bakımlı mekanlar tercih ederken satıcılar da kar edecektir.

En İyi Dekoratif Boya Uygulaması İçin Neler Gereklidir?

 • Bütün boya uygulama işlemlerinden önce ustaların donanımın tam olması gerekmektedir.
 • Boya uygulaması yapılırken zarar görebilecek yerleri mutlaka koruma altına almanız gerekebilir.
 • Boya yapılacak duvarları ve yüzeyleri mutlaka temizlemek ve temiz tutmak gerekir. Var olan kirler, yağlar ve tozlar zeminden uzak tutulmalıdır.
 • Boya yapılacak yüzeyde çatlak, kırık, pürüz varsa zımpara macun ile giderilip pürüzsüz bir zemin oluşturulmalıdır.
 • Boya yapılmadan önce mutlaka astar yapılmalıdır. Böylelikle boya tam rengine kavuşarak kullanım süresi uzamış olacaktır.
 • Yapılacak olan boyanın kalitesi de önemlidir. Firma sizi en iyi boya için yönlendirecektir.
 • Düzgün yüzeyler ve geniş alanların boyanmasında saten rulo kullanılmaktadır.
 • İç cephe boyarken önce tavandan başlamak en iyi sonucu verecektir.
 • Kullanacağınız boyaların kullanım talimatlarını okumanızda fayda olacaktır. Boyanın inceltilmesi kullanılan malzemeler boyanın duruşunu değiştirecektir.
 • Boya yaparken ara vermek isterseniz boyanın ağzını hava almayacak şekilde kapatmanız gerekir. Aksi halde boya kuruyacaktır.
 • İç mekan boya ve dekorasyon uygulamaları yapılırken mekanı sürekli havalandırmanız önemlidir.
 • Yağmurlu ve yağışlı havalarda dış mekan boyama ve dekor işlerini yapmamanız gerekir. Boyada akma ve kuruma zorluğu gibi aksilikler yaşanabilir.
 • Güneş ışığının direkt vurduğu alanlarda da boyama işleminin yapılmaması önerilir.
 • Yapılacak boyanın inceltme işlemini üzerinde yazan bilgiler doğrultusunda ya da firmanın verdiği bilgilere göre yapın. Çünkü boyanın kapatıcılığı azalır. Zeminde rulo izi ve dalgalanmalar meydana gelebilir.
 • En iyi boya uygulama işlemi saat 11.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilmelidir.
 • Boya yapılacak mekan ile boyanın uygun olması gerekir. Oluşan bu uyum hem boyayı hem de mekanı daha güzel yapacaktır.
 • Boya yapılan mekana uygun aksesuarlar ve eşyalar boyanın rengini ve desenini ortaya çıkaracaktır.
 • Boya uygulaması sonrası ortaya çıkan renkler kişinin stilini yansıtmış olacaktır.
 • Sıcaklığın yüksek olduğu hava şartlarında gölgede boya işlemi yapmak daha uygun olacaktır. Boyanın uygulandığı hava şartları ve çevresel faktörlerde en iyi boya için bir etkendir.

Dekoratif Boyaların Dekorasyona Katkıları Nelerdir?

Dekoratif boyalar sayesinde boyaların renginden ziyade modern ve mimari bir güzellik katılması ön plandadır. Eğer mekanda modern bir görünüm istiyorsanız beton görünümlü duvar boyaları iyi bir seçim olacaktır. Göz alıcı ve parlak bir görünüm istiyorsanız mermer görünümlü duvar boyası seçilmelidir. Eğer duvarın ya da yüzeyin çabuk kirlenmesini istemiyorsanız seçiminiz hemen belli olacaktır.

Temizliğin yanı sıra sadelikten yanaysanız sıva görünümlü duvar boyası tam size göre olacaktır. İtalyan boya uygulaması ise mekanı eşi benzeri olmayan bir mekana çevirecektir. Tercihleriniz sizi yapmak istediğiniz dekorasyon doğrultusuna yönlendirecektir. Kişilerin tercihleri ve zevkleri de dekoratif boyalarda değişiklik gösterecektir.

Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

Her tarza uygun son yıllarda herkesin ilgisini çeken dekoratif amaçlı yapılan uygulamalar dekorasyonun bir parçasıdır. Kişinin kendi zevklerine ait bir yaşam alanı için dekorasyon uygulamaları artmaktadır. Özel renk ve desenler kullanılarak farklı dekoratif alanlar inşa edilir. Dekorasyon için boyaların yeri ve önemi büyüktür.

Trend ürünler her yıl değişim göstermektedir. Son zamanların en trend renkleri ise sedef boya, bu sene de popülerliğini sürdürmektedir. Sedef boya uygulamaları yaşam alanını oldukça değiştiren bir renktir.

Dekoratif Boya Fiyatları

Dekoratif boya fiyatları diğer boyalara göre maliyeti yüksek boyalardır. Boya fiyatlarının yanı sıra yapılan işçilik ve profesyonel ekibin yaptığı uygulamalar yüzünden maliyet dahada artar. Boya işleminin yapılacağı alan büyüklüğü ve genişliği de fiyat üzerinde etki yaratacaktır. Kaliteli ve uzun ömürlü bir hizmet almak isteyenlerin tercihi dekoratif boyalardan yanadır.

Beton Duvar Kaplama Sıva Ve Boya Arasındaki Fark Nedir?

Her iki uygulamada tamamen dekorasyon için bir hava yaratmaktadır. Boya ve sıva görünüm olarak her ikisi de istenilen sonuca ulaşmanız sağlar. Beton görünümlü sıva boyalı sıva ise eski yüzeyler için kaplama malzemesidir. Beton rengi sıvalar hazır renklendirilmiş olarak kullanıma hazırdır. Bir karışım yapmanıza gerek kalmadan çelik dekor mala ile uzman ekip tarafından yapılır. Daha önce alanında uzman kişiler tarafından yapılması çok doğru bir tercih olacaktır.

Beton görünümlü sıvalar yüzeyde bazı yerlerde 3 mm bazı yerlerde 4 mm kadar kalınlık oluşturmaktadır. Boya ve beton görünümlü sıvaların kuruma süreleri hemen hemen aynıdır. Yaklaşık 8 saat gibi kısa bir sürede kurumaya başlar. Kuruma işlemi bittikten sonra duvara istenilen işlem yapılabilir. Beton görünümlü duvar sıva uygulamasında bir çok farklı uygulama metodu mevcuttur. Bunlar; çizgili beton, efektli beton ve derzli beton olmak üzere gruplara ayrılır.

Beton görünümlü boya da ise sıva ile bakıldığında aynı renk geçişleri mevcuttur. Beton boyalarda yerli ve İtalyan boya markaları olarak farklı seçenekleri bulunur. Beton görünümlü sıvalar iç cephelerde olduğu gibi dış cephelerde kullanıma uygundur. Dış cephe beton duvar kaplama boyaları da dekorasyon ürünleri arasındadır. Ev, ofis, otel, restoran, kafe gibi pek çok farklı alanda yapılmaya uygundur.

Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler

Duvar ve dekorasyonların farklı görünmesi için yalan beton görünümlü sıva uygulaması yapılabilir. Böylelikle doğal bir görünümün yanında sıra dışı bir tasarım yapılır. Yapılacak olan çalışmalar için özel olarak hazırlanmış sıvalar kullanılmaktadır. Hazırlanan sıva mala ile ham beton görüntüsü elde edilebilir. Özellikle renk geçişlerinin doğru şekilde hazırlanması daha orijinal bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle profesyonel yardım alınması daha kaliteli sonuçlar elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Kaliteli ve dayanıklı sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır.

Beton Kaplama Fiyatları Nelerdir?

Beton üzerine yapılacak olan kaplama işlemi ile ham beton görüntüsü elde edilebilir. Sıva tercih etmeyenler aynı görüntüyü paneliyle ortaya çıkartabilirler. Bunlar düşük maliyetle yapılacak duvar dekorasyonu fikirleri arasında yer almaktadır. Yapmış olduğunuz tercihlere ve markaya göre en uygun fiyat seçenekleri değişecektir. Panel veya sıva ile yapılacak uygulama ile daha doğal duvar dekorasyon çalışmaları yapılabilir. Fiyatlar bu doğrultuda artış ya da azalış gösterecektir.

Sıva/Beton Görünümlü Dekoratif Duvar Boyası Özellikleri

 1. Beton Görünümlü Renkli Sıva, değişik kalınlık ve görünümlerde uygulanabilir.
 2. Dokusu ve kalınlığı nedeniyle sıva yüzeyindeki bozuklukları etkisiz hale getirir.
 3. Beton Efektli Boya, çatlaklardan etkilenmez granit görünümlü ve dekoratiftir.
 4. Desenli Sıva Malzemesi, görünüş hatalarını ortadan kaldırır.
 5. Güneş, soğuk, deniz suyu, sanayi atmosferi gibi şartlara dayanıklıdır.
 6. Sağlığa ve çevreye zararsızdır. İçeriğinde kanserojen maddeler bulunmaz.
 7. Yangın tehlikesi olmayıp sağlığa zararlı değildir.
 8. Kabuklanma yapmaz , pullanma olmaz ve soyulmaz optimum buhar geçirgenliğine sahiptir.
 9. Bina iç hacimlerinde dekoratif amaçla kullanılır.
 10. Renk seçenek ve çeşitleri çok fazladır.
 11. Bürüt beton, düz sıva, asbest çimento levhaları gibi her türlü düşey dış yüzeyleri su geçirmez.
 12. Ahşap asıllı yüzeylerde kolaylıkla kullanılır.
 13. İç dekorasyonda beton efekti, beton boyası olarak da kullanılır.
 14. Ürün oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı parçalardan meydana gelmiştir.
 15. Dekoratif amaçlı kullanılır ve dekorasyon ürünleri arasında vazgeçilmez parçalardan bir tanesidir.
 16. Kullanım kolaylığına göre hazır renkli sıvalar halinde de pek çok yerde bulunur.
 17. Akrilik bağlayıcı özelliği bulunan bir üründür.
 18. Desenli olması nedeniyle iç cephe yapımında ön sıralarda yer almaktadır.
 19. Dekoratif boya ve dekorasyon ürünlerinin çok sayıda çeşidi vardır. Her birinin kullanımı ve malzemesi farklıdır. Yapılan mekanlar, kişinin zevki ve tercihine göre de hepsi değişiklik göstermektedir.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

05326144025 Whatsapp Yaz!
05326144025 Tıkla Ara!